تبلیغات
تکلیف روز دو شنبه - مطالب فروردین 1398
تکلیف روز دو شنبه
چهارشنبه 28 فروردین 1398 :: نویسنده : محمد ترابی

مشاوره تحصیلی تلفنی : صبح امروز جلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش برگزار شد و در این جلسه با تعویق زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ به دلیل وقوع سیل در برخی نقاط کشور موافقت شد.


مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری 98

وی افزود: در این جلسه تصمیم گیری شد که جزئیات این مصوبه تا ظهر امروز از سوی سازمان سنجش کشور اطلاع رسانی شود.

به گزارش مهر، همچنین بر اساس تصمیم جلسه فوق العاده امروز مقرر شد این آزمون در تاریخ ۲۳ و ۲۴ خرداد ماه برگزار شد.

پیش از این با توجه به درخواستهای داوطلبان کنکورهای سراسری و ارشد ۹۸ در استان‌های درگیر سیل، رئیس سازمان سنجش از برگزاری جلسه فوق العاده به مهر خبر داده بود.

وی گفته بود: با توجه به وقوع سیل در برخی استان‌های کشور و همچنین در پیش بودن آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸، بررسی وضعیت برگزاری آزمون‌های کشوری نیازمند جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو است.

وی افزود: از همین رو جلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش دانشجو در روز شنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۸ برگزار می‌شود و تصمیم نهایی در مورد برگزاری آزمون‌های سراسری سال ۹۸ اتخاذ می‌شود.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : مشاوره، کنکور کارشناسی ارشد، مشاوره تحصیلی، مشاوره تلفنی،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 25 فروردین 1398 :: نویسنده : محمد ترابی


به طور کلی سپتیک تانک به مخزن سپتیک ذخیره ای گفته می شود که برای تصفیه ی ابتدایی فاضلاب خانگی، صنعتی و مکان های عمومی مانند هتل ها، فرودگاها، رستوران ها، و ادارات تعبیه می گردد تاپس از تصفیه ی ابتدایی وارد سیستم تصفیه ی فاضلاب گردد.

در گذشته فاضلاب خانه ها و مکان های عمومی وارد چاه می گشت و باکتری ها، ویروس ها و کرم های موجود در داخل فاضلاب وارد آبهای زیرزمینی گشته که باعث ایجاد بیماری درانسان می شد. این موضوع اصلی ترین عامل برای سرمایه گذاری عظیم دولت ها جهت تصفیه فاضلاب خانه ها و مکان های عمومی می شد.

 

فاضلاب خانه ها و مکان های عمومی پس از تجمیع وارد سپتیک تانک می گردد لجن جامد موجود در فاضلاب پس از گذشت مدتی در کف مخزن سپتیک ته نشین می گردد.این مواد چگالی بیشتری نسیت به مایع درون مخزن سپتیک دارد.از طرفی مقداری از مواد موجود فاضلاب چگالی کمتری نسبت به مایع درون مخزن سپتیک داشته و روی سطح مایع به صورت شناور جدا می گردند.باقی موادکه تقریبآ چگالی یکسانی با مایع درون دارند داخل محلول به صورت معلق برای چند ساعتی باقی می مانند ورود فاضلاب جدیدتر از یک طرف مخزن سپتیک باعث می گردد همان مقدار محلول همراه باذرات معلق داخل آن از طرف دیگر خارج شده تا به سیستم تصفیه فاضلاب منتقل گردد.

 

ابعاد و حجم مخزن سپتیک مورد نیاز در خانه ها، باتوجه به تعداد اتاق ها، تعداد نفرات و مساحت خانه و با در نظرگرفتن متوسط مصرف منطقه ای محاسبه و تعیین می گردد. و در مکان های عمومی مانند فرودگاها، تعدادپرسنل، تعداد رستورانها و مساحت هریک ،تعداد پرواز ها در روز، تعداد مسافرین موجود در این پروازها و سایرجزِﺋیات نقش تعیین کننده ای در محاسبه ی ابعاد و حجم مخزن سپتیک مناسب ایفا می نماید. ورقه ای عمودی سپتیک تانک رابه دو قسمت تقسیم میکند (این تقسیم بندی باعث می گردد اجسام جامد بیشتری ته نشین گردد). جزیان محلول بین این دو قسمت ازطریق سوراخ هایی می باشد که در سطح این ورق تعبیه شده اند. نصب سپتیک تانک شبه مخزن سپتیک دفنی بوده با این تفاوت که سپتیک تانک باید حتمآ به صورت کاملآ افقی نصب گردد. یکی از محاسن سپتیک تانک پلی اتیلن طول عمر بالا آنها می باشد از انجایی که فاضلاب محلول اسیدی می باشد طی گذشت زمان باعث خوردگی در ساختار بتنی و سایر ساختار ها می گردد.

 

باتوجه به مقاومت بالای پلی اتیلن نسبت به اسید فاضلاب موجود در فاضلاب هیچ واکنشی با بدنه سپتیک تانک ندارد. لازم به ذکر است درساختار مخزن سپتیک توسط این شرکت هیچ محدودیتی درحجم موجود نداشته و حتئ سپتیک تانک به حجم بیشتر از ۱۵۰ مترمکعب تولید گردیده است. مخازن سپتیک معمولا به صورت افقی و دفنی نصب می گردند. معمولا مخازن سپتیک در ۱ متری از سطح زمین دفن می گردند و عمق دفنی رابطه ی مستقیم با قطر خارجی مخزن سپتیک دارد. محل و عمق ورودی یکی از مواردیست که پیمانکاران را ملزوم می سازد تا این مخازن را در عمق های پایین تر نصب نمایند. یکی دیگر از مواردی که می بایست در نظر گرفته شود حداکثر بار ترافیکی می باشد که در آینده قرار است از روی این مخازن سپتیک گذر نماید. با این وجود با توجه به اطلاعات مورد نیاز، واحد محاسبات شرکت توسعه محور شریان کاو سپتیک مورد نیاز مشتریان را برای مقاومت در مقابل بار های استاتیک و داینامیک طراحی می نمایند.

 

شایان ذکر است شرکت توسعه محور شریان کاو تمامی این محاسبات را توسط نرم افزارهای کاملا پیشرفته انجام می نماید که ضمن رعایت استاندارد های ملی و بین المللی اطمینان مشتریان را با گارانتی نمودن محصول خروجی برای مدت ۱۰ سال به شرط رعایت استانداردهای نصب جلب می نماید. تا حدود اندک باکتری های موجود در مخزن سپتیک مواد عالی موجود در فاضلاب خانگی و تجاری را تجزیه می نماید.

 

گاز حاصله از این فرایند می بایست توسط یک لوله از سپتیک تانک خارج گردد که اصطلاحا به این لوله Vent Pipe گفته می شود. در مخازن سپتیک تولیدی این شرکت معمولا لوله Vent با سایز ۵۰ میلیمتر تعبیه می گردد. با توجه به حجم کم این گاز نیازی به لوله بزرگتری جهت تخلیه گاز وجود ندارد. با این وجود امکان تغییر سایز این لوله با درخواست خریداران امکانپذیر می باشد. با توجه به بوی بد حاصل از واکنش می بایست با اتصال لوله, گاز خروجی از لوله Vent را (پس از نصب مخزن سپتیک) به محلی که تردد انسان در آنجا وجود ندارد انتقال داد.

 

می بایست توجه کرد که نباید لوله Vent تحت هیچ شرایطی مسدود گردد. بنابراین بهتر است لوله Vent را به محلی دور از دسترس انسان ها و حیوانات قرار داد و از ورود هرگونه اجسام مایع و یا جامد به درون این لوله جلوگیری کرد. یکی دیگر از مواردی که می بایست در هنگام نصب رعایت نمود تراز بودن سپتیک تانک پس از نصب و دفن می باشد. باید توجه داشت در مکان هایی که خاک سستی دارد بهتر است پس از حفاری محل دفن کف محل را با بتن عیار پایین (۱۵۰) تراز نمود تا مخزن سپتیک پس از نصب و دفن به حالت تراز قرار گیرد.

 

در صورت عدم رعایت ,این مورد باعث عدم عملکرد سپتیک تانک گشته و می بایست جهت نصب و تراز آن مجددا اقدام گردد. ورودی و خروجی های سپتیک تانک عملکرد یکسان نداشته و می بایست در قرارگیری درست مخازن سپتیک همیشه دقت نمود. بطور عموم خروجی سپتیک در سطح پایین تری از ورودی سپتیک قرار می گیرد. این تفاوت سطح باعث می گردد در صورت تراز بودن مخزن سپتیک و پس از نصب, فاضلاب ورودی پس از ورود داخل مخزن سپتیک و پس از تصفیه اولیه از قسمت خروجی به راحتی خارج شود.

منبع: مخزن سپتیک

نوع مطلب :
برچسب ها : مخزن، مخزن سپتیک،
لینک های مرتبط :


با "اولین کیوسک" ، خدمات و نیازمندیهای خود را جستجو و بهترین کسب و کارها را گزینش و انتخاب کنید. 

http://avalinkiosk.ir/public/uploads/post/114/15551620SedR2g1F.jpg

شده تا حالا غذای یک رستوران بهتون چسبیده باشه؟یا از رفتن به یک آرایشگاه پشیمون شده باشید؟! یا اینکه بخواهید پزشک تون رو به بقیه هم توصیه کنید؟ در اولین کیوسک می تونید تجربه تون رو با دیگران در میان بگذارید.

اولین کیوسک با به اشتراک گذاشتن تجربیات کابران از کسب وکارها و ثبت نظر و امتیاز ، آنها را رتبه بندی می کند. به این ترتیب مشتریان با بررسی نظرات وامیتازهای هرکسب وکار، آگاهانه بهترین خدمات و نیازمندیها را انتخاب و گزینش می کنند.

از ویژگی های کاربردی اولین کیوسک  می توان به جستجوی خدمات مورد نیاز در طیف متنوعی از کسب و کارها و مشاغل ، امکان جستجوی راحت وکاربردی براساس مناطق شهری  و داشتن پنل مدیریت اختصاصی کاربران اشاره کرد.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : اولین کیوسک، درج آگهی رایگان، خرید دست دوم، نیازمندی های رایگان، نیازمندی های مشهد، نیازمندی های تهران، جستجوی سریع خدمات و نیازمندیها،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 22 فروردین 1398 :: نویسنده : محمد ترابی
تولید حفاظ شاخ گوزنی
حفاظ شاخ گوزنی یکی از بهترین و جدیدترین انواع حفاظ رودیواری است شکل ظاهری این حفاظ شما را به یاد شاخ های گوزن می اندازد شاخ های گوزن مهم ترین وسیله دفاعی این حیوان هستند سرشاخه های حفاظ شاخ گوزنی بسیار تیز است به همین دلیل است که عبور از این حفاظ کاری محال است.

جنس حفاظ شاخ گوزنی از میلگرد است.

https://hefazeiran.ir/wp-content/uploads/2018/11/image-11.jpeg

این حفاظ برای تمام دیوارها با عرضهای مختلف مناسب است. به همین دلیل می توان از این حفاظ برای برقراری امنیت در بالکن و حیاط های کوچک آپارتمانی استفاده کرد می توان در اطراف باغهای شخصی و ویلاها حفاظ شاخ گوزنی نصب کرد .

حفاظ های ساختمانی از بهترین محصولات حفاظتی هستند که در انواع مختلفی وجود دارند و می توان با توجه به شرایط ساختمان آن ها را تهیه کرد.
یکی از بهترین و کاربردی ترین محصولات تولید شده حفاظ شاخ گوزنی است که با تنوع گسترده ای که دارد می تواند متناسب با سلیقه و شرایط برای تهیه آن ها اقدام کرد.

حفاظ شاخ گوزنی از پرکاربرد ترین حفاظ های ساختمانی است که به آسانی بر روی انواع دیوارها نصب می شود و می توان با استفاده از آن آرامش را برای تمام اعضای خانواده به ارمغان آورد.

زیبا است و زیبایی ظاهری ساختمان را حفظ می کند .

بسیار ایمن است و به افراد اجازه عبور نمی دهد .

برای دیوارهای کوتاه بسیار مناسب است .

در تمام مکانها می توان از حفاظ شاخ گوزنی استفاده کرد .

کیفیت و دوام حفاظ شاخ گوزنی بسیار بالا است .

سایت: https://hefazeiran.ir
تلفن تماس: 09194915895
https://hefazeiran.ir/wp-content/uploads/2019/03/455103036_250021-300x225.jpg
https://hefazeiran.ir/wp-content/uploads/2019/03/455222368_323745-300x225.jpg


https://hefazeiran.ir/wp-content/uploads/2019/03/455924904_103536-2-300x225.jpg

https://hefazeiran.ir/wp-content/uploads/2019/02/IMG_20190205_105133_309-300x225.jpg

حفاظ رودیواری دارای انواع مدل های مختلف هستند که یکی از بهترین مدل های موجود حفاظ شاخ گوزنی است.
همانطور که از نام این محصول مشخص است با الهام از شاخ های گوزن طراحی شده است و به همین جهت دارای ضریب امنیت بالایی است که مانع از عبور سارقان به داخل ساختمان ها می شود.
این مدل از حفاظ رودیواری به واسطه طراحی بسیار شیک و منحصر به فردی که داراست موجب زیباتر شدن نمای ساختمان های مختلف می شود و به همین دلیل با استقبال مطلوبی همراه بوده است. حفاظ شاخ گوزنی در ارتفاع 50 تا 150 سانتی متر و تراکم 8، 10، 12 تولید شده است.
حفاظ شاخ گوزنی با الهام از طبعیت طراحی می شوند و به همین جهت علاوه بر ضریب امنیت بالایی که دارا هستند، سبب زیباتر شدن نمای ساختمان های مختلف نیز می گردند.
https://hefazeiran.ir/wp-content/uploads/2018/11/25.jpg
یکی از پرطرفدارترین مدل های حفاظ رودیواری که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، حفاظ شاخ گوزنی است. این مدل از حفاظ دیوار از زیبایی خیره کننده ای برخوردار است و طراحی آن به گونه ای انجام شده که می توان این محصول را برای تمام ساختمان ها با کاربری های متفاوت مورد استفاده قرار داد.

حفاظ شاخ گوزنی در اندازه های متفاوت
https://hefazeiran.ir/wp-content/uploads/2018/11/image-40.jpeg

ارتفاع: 50
ارتفاع: 70
ارتفاع: 90
ارتفاع:1متر
ارتفاع:1/20
ارتفاع:1/50
تراکم معمولی و تراکم بالا
با مناسب ترین قیمت و کیفیت

سایت: https://hefazeiran.ir
تلفن تماس: 09194915895
https://hefazeiran.ir/wp-content/uploads/2018/11/image-34.jpeg
حفاظ سرنیزه رو دیواری (آبشاری)

تولید این نوع نرده (حفاظ سرنیزه) و حفاظ‌‌‌ ها رودیواری ایجاد تنوع، ایمنی بالا و کیفیت بیشتر با طرح‌های به روز با توجه به نیاز صنعت ساختمان است.
محصولات تولیدی از مواد اولیه مناسب تهیه شده است.
این محصولات دارای ایمنی منحصر به فرد است که عبور از آن پس از نصب بر روی دیوار تقریبا غیرممکن است.
این محصول قابلیت کاربرد در فرودگاه‌ها، مجتمع‌های ساختمانی و اداری،مدارس، هتل‌ها، ویلاها و منازل شخصی را دارد.
https://hefazeiran.ir/wp-content/uploads/2018/11/image-38.jpeg

برای مشاهده نمونه تصاویر بیشتر و یا ارتباط مستقیم با تولید کننده مستقیم: حفاظ های ساختمانی به سایت و تلفن همراه مراجعه نمایید: سایت: https://hefazeiran.ir
تلفن همراه: 09194915895
نوع مطلب :
برچسب ها : حفاظ شاخ گوزنی، شاخ گوزنی، حفاظ دیوار، حفاظ دیواری، حفاظ ساختمان، حفاظ،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 19 فروردین 1398 :: نویسنده : محمد ترابی

گام به گام مهاجرت به ترکیهگام به گام مهاجرت به ترکیه

اولین نکته برای مهاجرت به ترکیه مشخص شدن هدف مهاجرت میباشد که برای این موضوع پاسخ دادن به سوالات زیر بسیار ضروری میباشد ؟

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

 

۱-آیا مهاجرت ما کاری میباشد؟و هدف پیدا کردن شغل مورد علاقه مان میباشد.

۲-مهاجرت ما برای تحصیل میباشد؟

۳-مهاجرت برای زندگی و همیشگی میباشد؟

۴-مهاجرت برای سرمایه گذاری میباشد؟

۵-مهاجرت موقت میباشد و نیت ما پس از مدتی اقامت در یک کشور دیگر میباشد؟

۶-مهاجرت موقت برای تجارت میباشد و هدف توسعه کسب و کار میباشدنه چیز دیگر

برای رسیدن به پاسخ های فوق همراه ما تا انتهای این مقاله باشید تا ما تجربیات ۱۰ ساله خود در شرکت ام تی رویال را در اختیارتان قرار دهیم.

در پاسخ به سوال اول که همان مهاجرت کاری و به اصطلاح تخصصی تر کسب اجازه کار ،ما فقط میتوانیم از دو طریق اقدام به کسب اجازه کار نماییم.

طریق اول پیدا کردن کارفرما در ترکیه که به تخصص و نیرویی با شرایط ما احتیاج داشته باشد و برای ما اجازه کار بگیرد . و ما از این طریق بتوانیم به صورت قانونی همراه بیمه درمانی در ترکیه مشغول به کار شویم. که در این روش پیشنهاد ما این میباشد که رزومه خود همراه با سوابق را بصورت کامل و دقیق در قسمت سایت ام تی رز به صورت رایگان ثبت نمایید و تلفن همراه خود را هم که مجهز به واتس آپ میباشد وارد نمایید تا شرکت های مختلف با شما در تماس باشند .

و طریقه دوم خودمان کسب و کار راه اندازی نماییم و از این طریق کارفرمای خودمان باشیم و از این طریق اجازه کار بگیریم که این موضوع مستلزم ثبت شرکت میباشد . که در مقاله بعدی طریقه ثبت شرکت را به صورت کامل توضیح خوایم داد. ما برای اینکه شما بدون ثبت شرکت بتوانید کسب و کار خود در ترکیه را راه اندازی نمایید پیشنهاد بسیار خوبی داریم تا شما مجبور به قبول هزینه در مراحل اول نباشید.

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

مهاجرت برای تحصیل

برای مهاجرت تحصیلی اگر زیر مقطع دیپلم هستید در مرحله اول داشتن مدرک تومر ضروری میباشد .مرحله دوم ترجمه مدارک خود و تایید دادگستری ایران و کنسول ترکیه در ایران همراه ۲۴ قطعه عکس و داشتن اقامت ترکیه بسیار ضروری میباشد .با توجه به اینکه فردی که مدرک تحصیلی زیر دیپلم دارد ۱۸ سال نشده است باید تحت لقای پدر و مادر اقامت بگیرد . برای مبحث اقامت ترکیه میتوانید از اینجا ملاحظه فرمایید .

بعد از مشخص شدن آدرس منزل باید یک قبض که در آن به نام پدر یا مادر باشد به اداره نفوس مراجعه شود و در آنجا ثبت شود و سپس به نزدیکترین مدرسه محل اقامت مراجعه و ثبت نام شود مدارس در مقطع زیر دیپلم به چهار دسته تقسیم میشوند

۱- مدرسه های دولتی ترکی تقریبا رایگان حدودا ماهی حداکثر ۲۰۰ الی ۳۰۰ لیر

۲-مدرسه های خصوصی ترکی که همان غیر انتفاعی ما میباشد از ماهی ۸۰۰ الی ۳۰۰۰ لیر متفاوت میباشد .

۳-مدرسه های انگلیسی زبان که فقط خصوصی میباشند که از ۲۰۰۰ لیر تا ۱۰/۰۰۰ لیر متفاوت میباشد

۴-مدرسه ایرانی که در سفارت ایران در استانبول برگزار میشود .

توضیحات فوق برای تحصیل در مقطع زیر دیپلم میباشد.

زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه

مهاجرت برای زندگی در ترکیه

اگر تصمیم شما از مهاجرت به ترکیه برای همیشه میباشد پس شما تصمیم نهایی را گرفته اید و مهمترین موضوع گرفتن تصمیم میباشد .

برای مهاجرت به ترکیه انجام مراحل زیر ضروری به نظر میاید.

۱- اجاره و یا خرید منزل

۲- کسب اقامت و یا اجازه کار

۳-خرید وسایل منزل و یا اجاره منزل با اشیاء

۴-پیگیری مربوط به کسب و کارتان

۵-یادگیری زبان ترکی استانبولی

یادگیری زبان استانبولی

یادگیری زبان استانبولی

پیشنهاد ما در مرحله اول اجاره میباشد چون خرید بدون شناخت تصمیم درستی نمیتواند باشد شاید بر اثر تبلیغات های کاذب شما در منطقه ای اقدام به خرید نمایید که در آینده از آن منطقه خوشتان نیاید و یا به محل کارتان دور باشد و بسیاری دلایل دیگر که باز در مقاله بعدی به تفسیر به آن اشاره خواهیم کرد.

شما برای گرفتن اقامت به اجاره و یا خرید منزل جهت ثبت آدرس نیازمندید برای این موضوع باز سایت ام تی رز میتواند کمک خوبی برای شما باشد و یا از طریق تماس با ما میتوانید از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید

خرید وسایل منزل : باز پیشنهاد ما به شما در مرحله اول اجاره واحد با اشیاء میباشد که بعدها بدون عجله و با سلیقه خودتان نسبت به خرید اشیائ اقدام نمایید ولی اگر دوست دارید در مرحله اول نسبت به خرید اشیاء اقدام نمایید میتوانید از مراکز اصلی اقدام به خرید نمایید که با تماس با ما میتوانید این آدرسها را از ما بپرسید . هدف ما یاری شما میباشد و ما بدنبال کسب درامد از این طریق نمیباشیم .چون کار ما واردات و صادرات و املاک میباشد و این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی میباشد نه کسب در آمد

مهمترین موضوع بعد از اسکان پیگیری کارتان میباشد اگر از قبل برنامه ریزی داشته اید که حتما بدنبال و پیگیر کارتان باشید و اگر نه میتوانید یک مشاوره با ما داشته باشید تا ما بتوانیم برای شما بسته های کاری خوبی پیشنهاد نماییم

یادگیری زبان ترکی استانبولی نکته بسیار مهمی برای ارتباز برقرار کردن میباشد نگران نباشید در ترکیه کلاسهای حتی رایگان برای آموزش زبان استانبولی وجود دارد ولی به هر حال کتاب استانبولی در سفر را داشته باشید و در هر لحظه به فکر یادگیری زبان باشید.

سرمایه گذاری در ترکیه

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت برای سرمایه گذاری:

اگر نیت شما از مهاجرت به ترکیه صرفا سرمایه گذاری میباشد و شاید بعدها تصمیم به زندگی در این کشور را دارید. پیشنهاد ما به شما در مرحله اول تحقیق بسیار زیاد میباشد و اصلا عجله نکنید.

ما خود در زمینه های متفاوتی سرمایه گذاری کرده ایم و نتایج خوبی هم گرفته ایم .

۱-خرید ملک تجاری ترجیحا مغازه های متوسط از لحاظ متراژ یعنی ما بین ۳۵ الی ۸۰ متر مربع

۲-خرید واحد های هوم آفیس در طبقه اول با متراژهای متفاوت

۳-خرید زمین صنعتی که بسیار توجیه بالایی دارد مخصوصا در مناطق آزاد ترکیه

۴-خرید مغازه و اخذ مجوز مک دونالد و سایر برندهای محبوب

۵-خرید مغازه در avm های پر تردد و دادن اجاره به فروشندگان لباس

۶-خرید رستوران در حال کار باز ترجیحا کنار ساحل که از نعمت توریست همیشه بهره مند باشد

و موارد بسیار خوبی که میتوانیم حضوری برای شما توضیح دهیم

ولی لطفا یک نکته را فراموش نکنید

همیشه در بالاشهر سرمایه گذاری کنید.

به پیشنهادات غیر واقعی توجه نکنید و بسیار تحقیق کنید.

بعد از همه با ما رایگان مشورت کنید.

مهاجرت موقت به ترکیه

مهاجرت موقت به ترکیه

مهاجرت موقت به ترکیه:

هدف بعضی از دوستان شاید از مهاجرت به ترکیه بعنوان پایگاهی برای رفتن به سایر کشور های جهان میباشد که ما پیشنهاد میکنیم که آگر مهاجرت شما به ترکیه کمتر از ۸۹ روز میباشد، بدون تحمل هزینه اضافی یک واحد با اشیائ اجاره کنید و پیگیر امور خود باشید ولی اگر نمیدانید چقدر طول میکشد گرفتن اقامت یک ساله را پیشنهاد میدهیم که اگر خدای ناکرده کار شما در ۸۹ روز تکمیل نشد دیپورت نشوید

جهت اخذ اقامت ترکیه از اینجا با ما در تماس باشید.

مهاجرت موقت برای تجارت و توسعه کسب و کار در ترکیه:

بسیاری از تولید کنندگان عمده فروشان و بازرگانان از اهمیت دادو ستد در ترکیه مطلع میباشند . و دوست دارند در ترکیه دارای پایگاهی برای تجارت باشند و باتوجه به اینکه ایران تحت تحریم بانکی میباشد و انتقال پول از طریق ال سی و یا یوزانس مشکل و تقریبا غیر ممکن میباشد .

پس بهترین روش داشتن پایگاهی برای تجارت میباشند . ما این پروسه را برای شما انجام داده ایم یعنی ما کار خرید محصول و کالای درخواستی شما را از اقصی نقاط جهان بصورت ال سی انجام میدهیم و پشت گمرک ایران تحویل شما میدهیم. و یا کالای شما را با اطمینان خاطر و تضمینی صادر مینماییم به هر نقطه که شما در نظر دارید .

با توجه به اینکه شرکت ام تی رویال ترکیه به شماره ثبت ۹۰۸۹۱۳ به آدرس اینترنتی www.mtroyal.com.tr   از سال ۲۰۱۲ در ترکیه ثبت گردیده و مدیر عامل شرکت جزء اتاق بازرگانی و تجارت استانبول میباشد . میتواند بهترین بستر برای واردات و صادرات محصولات و کالای شما باشد .

تمامی املاک ما بصورت مالکیت میباشد.

و در نهایت ما با افتخار و معرفی رزومه خود از طریق مشتریانمان میتوانیم در خدمت شما دوستان باشیم. و خاطر نشان میکنیم که هدف ما قبل از تجارت داشتن دوستانیست که به بودنشان افتخار میکنیم.

ام تی رویال

شرکت ام تی رویال

سایتهای زیر مجموعه شرکت ام تی رویال

۱- ام تی رویال

۲-سایت اطلاع رسانی ترکیه

۳-سایت فروش مواد اولیه در حوزه شیرینی و شکلات

۴-فروشگاه آنلاین مواد اولیه مواد غذایی

با آرزوی سلامتی و موفقیت همه دوستان در سرتاسر جهان

نوع مطلب :
برچسب ها : مهاجرت به ترکیه، نیازمندیهای ترکیه، درج آگهی در ترکیه، اقامت ترکیه، ام تی رز، mtroz، نیازمندی ترکیه،
لینک های مرتبط :

تعمیرات  درب های اتوماتیک دولنگه ،ریلی، کرکره برقی ،  درب های بادی قدیمی با قطعات اصلی و با ضمانت وتعمیر جک – برد – چشم – ساخت ریموت یدک به صورت شبانه روزی با ضمانت مرکزتعمییرات تخصصی و حرفه ای انواع درب های شیشه ای اتوماتیک

تعمیر جک پارکینگ

تعمییرات تخصصی و حرفه ای انواع درب های شیشه ای اتوماتیک  (دولنگه, ریلی,تک لنگه) و انواع درب اتوماتیک  و انواع درب شیشه ای اتوماتیک و کرکره برقی با کیفیت بالا و نازلترین قیمت حتی تعطیلات

تعمییر اپراتور, تعمیرسنسور, تعمیرموتور,تعمیرمدار فرمان

تعمییر مدار فرمان و انواع بردهای الکترونیک و سنسور و کنترل باکس

تعویض و تعمیر دنده گیربکس جک درب و تعمییر موتور آن

تمام نقاط تهران – جوشکاری و ریگلاژ درب و تعویض قرقره زیر درب ریلی از نوع فولادی ریلی از نوع فولادی و تعویض میلگرد آنتعمیر درب اتوماتیک

تعمیر درب اتوماتیک

اى  .قطعات درب ریموت .ریموت یدکی.تعمیر درب شمال.تعمیر درب غرب تهران.تعمیر درب شرق تهران.تعمیر درب مرکز تهران.با گارانتى کتبى و تجربه ۲۰سال در خدمت مشتریان عزیز و بدون واسطه خدمات ما به صورت شبانه روزی ارائه میشود

 تعمیرات و سرویس کاری جک پارکینگی

تعمیر و سرویس تخصصی انواع تعمیر جک پارکینگ

تعمیردرب های کنترلی پارکینگ و کرکره های برقی مغازه ایی و پارکینگی تعمیر و تعویض جک برقی

بازویی - لولایی - ریلی -کشویی و شیشه ایی فروشگاهی انواع چرخ دنده های بازویی و خورشیدی - فلاشر-ریموت یدکی ,برقی,بادی هیدرولیک

https://xn--mgbfb0a3b7d15c.com/wp-content/uploads/2019/03/%D9%86%D8%B5%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C.png

نصب و تعمیرات انواع کرکره برقی ؛

توبلار - ساید - MC

تعمیر انواع موتور گیربکس کرکره برقی - مدار کنترل گیرنده فول و مغازه ایی -

تعویض تیغه های آلمینیومی فرسوده و خراب - ریل -  مدار UPS  و ....

نصب انواع آرام بند های هیدرولیکی ایتالیایی و اسپانیایی

تعمیر درب برقی

طراحی و نصب وتعمیرات انواع قفل برقی ریموتی ایتالیایی و چینی به روی انواع درب  چوبی وفلزی

بابهترین خدمات و ضمانت معتبر در کلیه نقاط تهران

تعمیرات و سرویس درب های اتوماتیک بادی-برقی-هیدرولیک

تعمیرات و سرویس درب های اتوماتیک بادی-برقی-هیدرولیک

نصب انواع جک برقی ,جوشکاری وریگلاژ درب تنظیمات و سرویسهای جکهای برقی و الکترومکانیک و پنوماتیک ,نصب انواع چشمی های درب و مدارهای فرمان, تایمر خود بسته شدن,با بهترین قطعات و ضمانت  و سرویس درکلیه نقاط

تعمیر درب برقی  و ریلی و دو لنگه در تمام نقاط تهران

تعمیر درب برقی  و ریلی و دو لنگه و شیشه ای اتوماتیک و بادی

تعمیر انواع جکهای ایرانی,  آلمانی, ایتالیایی, تایوانی

https://xn--mgbfb0a3b7d15c.com/wp-content/uploads/2019/03/%DA%A9%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D9%87.jpg

تعمییر جک ریموتی با بهترین قطعات و باضمانت کاری

تعمیر جک پارکینگ سرویس در تمام نقاط تهران

فروش ،نصب ، تعمیرات تخصصی انواع درب اتوماتیک (جک برقی)

تعمیرات تخصصی انواع درب اتوماتیک (جک برقی)

تعمیرات تخصصی درب های اتوماتیک پارکینگی(ریلی و لولایی، دولنگه و تک لنگه) همراه با  ضمانت کتبی و خدمات پس از فروش نامحدود و پشتیبانی شبانه روزی حتی در ایام تعطیل توسط مجرب ترین کادر منطقه

 

تعمیرات تخصصی انواع جک های برقی و درب های اتوماتیک شامل تعمیرات : مدار فرمان (برد کنترل)، تعمیرات بازوها، تعویض و سرویس چرخ دنده ها ،تعمیر شکستگی بدنه جک ،تعمیر شکستگی یراق آلات ، رگلاژ و تنظیم درب ،تعمیر چشمی و سنسور ، تعمیرات و  کددهی ریموت، اضافه کردن ریموت ، تغییر کد ریموت و ....

https://xn--mgbfb0a3b7d15c.com/wp-content/uploads/2019/03/%DA%A9%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-1024x676.jpg

 

نوع مطلب :
برچسب ها : تعمیرات تخصصی درب، تعمیرات تخصصی درب ریموتی، تعمیرات تخصصی، درب ریموتی،
لینک های مرتبط :
جوشکاری در محل

حتما تا کنون نام جوشکاری در محل و جوشکاری سیار را بارها شنیده‌اید. جوشکاری سیار برای هر کسی لازم خواهد بود، چه فردی تحصیلکرده و فرهنگی باشید و چه فردی صنعتگر! در هر حالتی روزی به خدمات جوشکاری سیار نیاز پیدا خواهید کرد، بنابراین لازم شد تا شما را در این مقاله با مفهوم جوشکاری سیار و کاربرد های آن آشنا سازیم، پس پیشنهاد میکنیم حتما ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید.

 

واژه جوشکاری سیار از کجا آمده است؟

در بررسی لغوی کلمه جوشکاری سیار می توان گفت که این این واژه از دو کلمه جوشکاری و سیار تشکیل شده است، کلمه جوشکاری در اینجا معنی جوش دادن و پیوند دادن دو قطعه فلزی می باشد و جوشکاری سیار یعنی انجام خدمات جوشکاری در محل بدون این که مجبور باشیم قطعه ای که نیاز به جوشکاری دارد را جابجا کنیم. در واقع خود شخص جوشکار در محل ما حاضر می شود و نیاز ما به جوشکاری را برطرف می کند.

 

چرا جوشکاری سیار برای هر کسی مهم است؟

برای اینکه لوازم فلزی خانه خود را جوشکاری کنید حتما لازم نیست یک دستگاه جوش چند میلیونی خریداری کنید، شما از طریق تماس با خدمات دهندگان جوشکاری سیار در زمانی کوتاه این خدمت را در محل مورد نظر خود دریافت و از خدمات جوشکاری در محل با بالاترین کیفیت برخوردار خواهید شد، کسانی که از دستگاه های جوشکاری سیار به منظور جوشکاری لوازم مختلف استفاده می کنند، دستگاه های سبک و قابل حمل را در اختیار دارند و با یک تماس تلفنی خیلی سریع در محل شما حاضر می شوند.

حتما تا حالا برای شما نیز پیش آمده که یکی از وسایل خانه اعم از درب پارکینگ، لولا پنجره و ... دچار شکستگی شده و آنقدر سنگین هستند که قابل حمل و جابجایی نبوده و راه حل آن فقط جوشکاری باشد، مطمئناً در این زمان به یک دستگاه جوشکاری احتیاج پیدا خواهید کرد که هر چه سریعتر این وسیله را برای شما جوشکاری شود تا دوباره از آن استفاده کنید. اما هر کسی و هر خانه ای قدرت خرید دستگاه جوشکاری شخصی را ندارد و تنها راهکار آن ها استفاده از خدمات جوشکاری سیار است که در این مقاله می خواهیم بهترین ارائه دهنده این خدمات را خدمت شما معرفی کنیم.

 

چه کسانی خدمات جوشکاری سیار ارائه می دهند؟

با یک جستجوی ساده در سیستم جستجوگر گوگل متوجه افراد و شرکت های مختلفی خواهید شد که هر کدام بنا به وسع و قدرت مالی خود اقدام به خرید دستگاه جوشکاری نموده اند و این خدمت را برای افراد مختلفی انجام می دهند،هر کدام از آنها قیمت های مختلفی دارند و البته کیفیت جوش هر کدام از آنها نیز متفاوت است و اگر شما جزو آن دسته از کسانی هستید که به کیفیت اهمیت بسیاری میدهید بهتر است این مقاله را مطالعه فرمایید چرا که در این مقاله شرکت معتبری را خدمت شما معرفی خواهیم نمود که خدمات جوشکاری سیار را در سراسر استان ارائه می دهد و البته این خدمات  را در سریعترین زمان ممکن انجام خواهند داد.

http://aderanjoush.ir/wp-content/uploads/2019/03/welding-1628552__340.jpg

بهترین ارائه دهنده خدمات جوشکاری سیار کیست؟

تیم صنعتی آدران جوش با دارا بودن سیستم های جوش صنعتی و با چندین سال سابقه درخشان در این زمینه دارای تجربه ای بسیار بالا در زمینه جوش انواع فلزات آهنی، استیل و غیره می باشد.

خدمات ارائه شده با تضمین بهترین کیفیت و کمترین قیمت انجام خواهد شد و در هر جای استان که باشید،امکان ارسال تیم تخصصی جوشکاری سیار آدران جوش ممکن خواهد بود بدون اینکه هزینه حمل و جابجایی پرداخته باشید،تنها با ایجاد یک تماس ساده از خدمات ارزشمند تیم آدران جوش بهره مند خواهید شد.

تمام جوشکاری های انجام شده دارای ضمانت خواهند بود پس از انجام هر جوشکاری تست کیفیت توسط متخصصین صورت خواهد گرفت و در صورت رضایت از انجام کار هزینه نهایی آن را پرداخت خواهید نمود.

برای انجام خدمات جوشکاری سیار خود می‌توانید به وب سایت گروه آدران جوش مراجعه و از خدماتشان بهره مند شوید.

 
نوع مطلب :
برچسب ها : جوشکاری، جوشکاری در محل، جوشکاری سیار،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 5 فروردین 1398 :: نویسنده : محمد ترابی

نوروز باستانی، آئین های نوروز باستانی ایران


نوروز باستانی,آئین های نوروز باستانی,آداب و رسوم نوروز باستانی

دربارهٔ پیدایش نوروز باستانی و آئین های آن روایات زیادی بیان شده است

 

افسانه پیدایش عید نوروز باستانی در ایران
دربارهٔ پیدایش نوروز باستانی ایران و مناسبت تاریخی آن داستان‌ها و روایات متفاوت بسیار است. در غالب این داستان‌ها پیدایش نوروز به زمان پیشدادیان نسبت داده شده و از جمشید پادشاه مشهور پیشدادی به عنوان بنیان‌گذار نوروز باستانی یاد گردیده‌است.

 

ابوریحان بیرونی در کتاب آثار الباقیه در مورد پیدایش عید نوروز باستانی نوشته است که برخی از علمای ایران می‌گویند سبب اینکه این روز را نوروز می‌نامند این است که چون جمشید به پادشاهی رسید دین خود را تجدید کرد و چون این کار خیلی بزرگ به نظر آمد و آن روز، روز تازه‌ای بود جمشید عید گرفت، اگر چه پیش از این هم نوروز بزرگ و معظم بود.

 

برخی دیگر از ایرانیان درباره پیدایش جشن نوروز باستانی گویند که جمشید زیاد در شهرها گردش نمود و چون خواست به آذربایجان داخل شود بر سریری از زر نشست و مردم او را بر دوش خود می‌بردند و چون آفتاب بر آن تخت بتابید و مردم آن را دیدند این روز را عید گرفتند و در این روز رسم است که مردمان به یکدیگر هدیه می‌فرستند.
خیام در نوروزنامه پیدایش نوروز را از زمان جمشید (نخستین انسان در اساطیر مزدیسنا) دانسته‌است.

 

عید نوروز باستانی در زمان هخامنشیان
گرچه اطلاعات دقیقی از عید نوروز در این دوره از تاریخ ایران در دست نیست اما در اینکه آئین‌های جشن نوروز باستانی در روزگار آنان مرسوم بوده‌است، تردیدی نیست. از پژوهش‌هایی که در تطبیق نوروز ایرانی و نوروز قبطی (مصری) و تأثیر و تأثر آن دو، به عمل آمده بر می‌آید که نوروز ایرانی در زمان داریوش بزرگ و توسط او در مصر رایج گردید و هم می‌دانیم که برخی اصول گاهشماری مصری را ایرانیان از مصر اقتباس کردند و در مقابل آئین‌های نوروز باستانی ایران تأثیر فراوانی در مراسم نوروز قبطی بجای گذارده‌است.

 

آئین های نوروز باستانی,نوروز باستانی,پیدایش نوروز باستانی

برگزاری آئین‌های جشن نوروز باستانی در روزگار هخامنشیان مرسوم بوده‌است

 

در زمان هخامنشیان، شاه، عید نوروز را در تخت جمشید برپا می‌داشت. گیرشمن باستان شناس فرانسوی در مورد مراسم نوروز باستانی در دربار هخامنشیان نوشته‌است همه چیز در تخت جمشید برای بزرگداشت این جشن ملی بنا شده‌است. پیش از انجام تشریفات نوروز، بزرگان شاهنشاهی و نمایندگان کشورها به تخت جمشید می‌آمدند و در دشت وسیع مرودشت که رود پلوار از میان آن می‌گذرد و در مغرب تخت جمشید قرار گرفته هزاران خیمه می‌زدند. در نمای خارجی پلکان تخت جمشید اشخاصی که در تشریفات نوروز شرکت دارند، نشان داده شده‌اند. در این سنگ برجسته‌ها نمایندگان ۲۳ ملت تابع شاهنشاهی و درباریان پارسی و مادی به همراه اسب‌ها و گردونه‌های پادشاهی و سربازان شوشی دیده می‌شود.

آئین های نوروز باستانی ایران

آداب و رسوم نوروز باستانی ایران همه سرچشمه‌ای کهن دارند و از نظر گاه دانش مردم‌شناسی بسیار جالب توجه برای مطالعه هستند. ایرانیان عقیده داشتند که سرنوشت انسان و جهان در سالی که در پیش است، در عید نوروز تعیین می‌شود. گفته می‌شد که در این روز زرتشت با خدا گفتگویی پنهانی داشت و در این روز نیکبختی‌ها برای مردمان زمین، تقسیم می‌گردد و از این روست که ایرانیان نوروز را روز امید نامند.

 

- خوان نوروزی از آیین های نوروز باستانی
ایرانیان عقیده داشتند که در ایام نوروز ارواح درگذشتگان از جایگاه آسمانی خود به زمین و به خانه‌های خویش باز می‌گردند. بازماندگان برای پذیرایی از آنها سفره‌ای رنگین می‌گستراندند و انواع خوراک‌ها را در آن می‌نهادند تا ارواح درگذشتگان از پذیرایی و صفا و پاکیزگی بازماندگان، دل خوش شده و آنان را برکت عطا کنند. این رسم توجیه سفرهٔ نوروزی یا هفت سین شد. استاد پورداود هفت سین را همان خوانی که جهت درگذشتگان می‌گستردند، می‌داند.

 

- هفت صنف از سنت‌های نوروز باستانی
هفت صنف از دیگر آئین های نوروز باستانی است. در واقع یکی از آیین‌های که پیش از نوروز تدارک آن مرسوم بوده، پروردن سبزه می‌باشد. به موجب روایتی کهن، بیست و پنج روز پیش از عید نوروز، ستون‌هایی از خشت خام اطراف حیاط دربار برپا می‌کردند و بر فراز هر ستونی نوعی دانه از حبوبات می‌کاشتند و خوبی و بدی رویش غلات را در سالی که در پیش بود، از چگونگی روییدن آن پیش بینی می‌کردند. معمول بود به رشد این دانه‌ها نگریسته و هر یک از دانه‌هایی که بهتر بار آمده بود، تفال می‌زدند که آن محصول در سال بیشتر خواهد بود. در خانه‌ها نیز در ظروف ویژه سبزه به عمل می‌آوردند. هر کدام از مردمان در ظرفی یا چیزی مانند آن اقلامی از دانه‌ها از قبیل گندم، جو، برنج، لوبیا، عدس، ارزن، نخود، کنجد، باقلا، ذرت، و ماش می‌کاشتند.

 

ابوریحان بیرونی نیز در داستان‌های پیدایش سبزه‌های نوروزی آورده‌است، «هر شخصی از راه تبرک به این روز در طشتی جو کاشت، سپس این رسم در ایرانیان پایدار ماند، که روز نوروز در کنار خانه هفت صنف از غلات بر هفت استوانه بکارند، و از روئیدن این غلات، به خوبی و بدی زراعت و حاصل سالیانه حدس بزنند.» تقدس عدد هفت نزد ایرانیان بیشتر از این جهت بود که نمایندهٔ ۷ امشاسپند است. امشاسپند به هفت فرشتهٔ بزرگ که هر یک مظهر یکی از صفات اهورامزداست، گفته می‌شود.

 

آئین های نوروز باستانی,نوروز باستانی,پوستر نوروز باستانی

از آیین‌های نوروز باستانی که پیش از برگزاری نوروز تدارک آن مرسوم بوده، پروردن سبزه می‌باشد

 

برخی از محققان عقیده دارند که ترکیب لغوی هفت سین از همین هفت صنف غلات است که ابوریحان به آن اشاره کرده‌است. به عبارت دیگر هفت صنف که در اوایل ظهور اسلام به پیروی از سنت‌های باستانی متداول بوده و فقط به جنبهٔ تقدس آن از جهت عدد هفت و زیبایی سبزه‌های نوروزی، از نظر سنن دیرین، توجه می شده، به تدریج در زبان عامهٔ مردم به این ترتیب تغییر یافته است: هفت صنف، هفت صن، هفت سن، هفت سین و در نتیجه به پیروی از معنی ظاهری کلمه، کم‌کم چنین پنداشته شده که باید بر سفرهٔ نوروزی، هفت چیز که نام آن با سین آغاز گردد، فراهم آید.

 

- جشن و مراسم آب پاشی از  آئین های مشهور نوروز باستانی
از جمله مراسم بسیار مشهور و سنتی معتبری که در نوروز باستان انجام می‌شد، رسوم آبریزگان یا شست و شو و غسل و آب پاشیدن به یکدیگر بوده است. در جشن آبریزگان و به کار بردن آب، برای تطهیر و برای اطمینان یافتن از باران کافی بوده است. ابوریحان بیرونی می‌گوید مردمان هنگام سپیده‌دم در روز نوروز، خود را می‌شستند و در آب کاریزها و آبگیرها، غوطه‌ور می‌شدند. در روز نوروز مردمان به یکدیگر آب می‌پاشیدند، به همان دلیلی که خود را می‌شستند و سبب آن همان اغتسال است. برخی گفته‌اند که علت این است که در کشور ایران دیرگاهی باران نبارید، ناگهان به ایران سخت ببارید و مردم به این باران تبرک جستند و از این آب به یکدیگر پاشیدند و این کار همین طور در ایران مرسوم بماند.
به نظر می‌رسد جشن آبریزگان اصلی همان تیرگان باشد و در نوروز عبارت بوده‌است از غسل و شست و شو و آماده شدن از لحاظ سنن دینی جهت حلول سال نو.

- هدیه دادن از آداب و رسوم نوروز باستانی است

در نوروز باستان و مهرگان رسم بود که نمایندگان و بزرگان و فرمانروایان ایالات و اشراف و عامهٔ مردم هر یک به توانایی و استطاعت، هدایایی را به دربار اهدا می‌کردند. در عید نوروز مردم به یکدیگر شیرینی هدیه می‌دادند و این رسم در دوران ساسانی همگانی بوده‌است. در نوروز بزرگ، پیش از لب به سخن گشودن، شکر می‌خورند و بر خود روغن می‌مالند تا از انواع بلایا در طول سال، در امان باشند.

 

- جشن سوری، از آئین های قبل از آغاز جشن باستانی نوروز

یکی از جشن‌های آتش مرسوم جشن سوری پایان سال بود. این جشن در یکی از چند شب آخر سال که مسلماً چهارشنبه نبوده است برگزار می‌شده‌است. در جشن فروردگان مردم پیش از عید نوروز بر روی پشت بام‌ها، آتش برمی‌افروختند، اگر چنین می‌کردند تصور بر این بود که فروهرها (ارواح مردگان) به طور گروهی بازگشته و مانند یک سپاه به بازماندگان کمک خواهند کرد. در نتیجه جنگ‌های خیلی مهم، را سعی می‌کردند که در بهار آغاز کنند چون فروهرها، در بهار به یاری بازماندگان می‌آیند.

 

نوروز باستانی,آئین های نوروز باستانی,چهارشنبه سوری از آئین های نوروز باستانی

جشن سوری، از آئین های قبل از آغاز جشن باستانی نوروز بوده است

 

- کوسه برنشین از مراسم های نوروز باستانی
مراسم کوسه برنشین یا بهار جشن یکی دیگر از مراسم های نوروز باستانی بوده است. ابوریحان بیرونی شرح این رسم را آورده‌است که در اولین روز بهار مرد کوسه (یعنی شخصی که او را در چانه و زنخ زیاده بر چند موی نباشد.) را بر خر می‌نشاندند که به دستی کلاغ داشت و به دستی بادزن که خود را مرتب باد می‌زد اشعاری می‌خواند که حاکی از وداع با زمستان و سرما بود و از مردم چیزی به سکه و دینار می‌گرفت.

 

آنچه از مردم می‌ستاند، از بامداد تا نیمروز به جهت خزانه و شاه بود و آنچه از نیمروز تا عصر اخذ می‌کرد، تعلق به خودش داشت. آنگاه اگر از عصر وی را می‌دیدند، مورد آزار و شتم قرار می‌دادند. این آئین نوروزی در روزگار ساسانی و دورهٔ اسلامی، توسط غلامان سیاه اجرا می‌شده که ملبس به لباس‌های رنگارنگ شده و با آرایش ویژه و لهجهٔ شکسته و خاصی که داشتند، دف و دایره می‌زدند و ترانه‌های نوروزی می‌خواندند.

 

حاجی فیروزهای امروزی که مقارن نوروز و سال نو در کوی و برزن مردم را به طرب در می‌آورند، از بقایای آن رسم کهن است. با این تفاوت که امروزه چون غلام و سیاهانی نیستند که چنین کنند، دیگران خود را سیاه کرده و به زی آنان آراسته و تقلیدشان می‌کنند.

 

- انتخاب میر نوروزی، از مراسم های جالب نوروز باستانی
یکی از آئین های نوروز باستانی انتخاب میر نوروزی بوده است. در واقع در ایران رسم بود در ایام عید نوروز محض تفریح عمومی و مضحکه فردی عامی و از میان مردم را به عنوان پادشاه یا امیر یا حاکمی موقتی به نام میر نوروزی انتخاب می‌کردند و برای یک یا چند روز زمام امور شهری را به عهده‌اش می‌سپردند پس از انقضای ایام جشن سلطنت او نیز به پایان می‌رسیده‌است. واضح است که جز تفریح و خنده و بازی هیچ منظور دیگری در بین نبوده است و احکامی که میرنوروزی صادر می‌کرده پس از نوروز به حال اول بازگردانده می‌شده‌است.

- عیدی دادن در نوروز باستان
رسم سکه عیدی دادن در زمان هرمز دوم - شاه ساسانی در سال 304 میلادی آغاز شد و بر اساس کتب تاریخی ایران باستان داریوش دوم به مناسبت عید نوروز، در سال 416 پیش از میلاد سکه زرین ویژه‌ای ضرب کرد که یک طرف آن شکل سربازی را در حال تیراندازی با کمان نشان می‌دهد که این رسوم به دلیل افزایش مشکلات اقتصادی مردم آرام آرام جای خود را به هدایای سنتی و کشاورزی داد.


نکته مهم و قابل تامل این است که هم اکنون بیش از نیم قرن است که پول و وجوه نقدی جایگزین عیدیهای شب عید شده است. رسمی که به گفته کارشناسان هم خوب است و هم بد در و نوع خود به اقتصادی برای خانواده ها مبدل شده است.


نوع مطلب :
برچسب ها : نوروز باستانی، آداب و رسوم جشن نوروز، نوروز، عید، جنشن نوروز،
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد ترابی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :