تبلیغات
تکلیف روز دو شنبه - مطالب اردیبهشت 1398
تکلیف روز دو شنبه
یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 :: نویسنده : محمد ترابی
سرمایه گذاری در ترکیه
بسیاری از سرمایه داران ایرانی ترکیه را کشور مناسبی برای سرمایه‌گذاری می‌دانند چرا که فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این کشور به علت پویایی اقتصاد ترکیه و بازارخدمات توریستی پررونق است.
سود‌ده‌ترین سرمایه‌گذاری در ترکیه در سال 2017 خرید زمین بوده به طوریکه از سال 2011 تا سال 2017 سود سرمایه گذاری در این بخش 3000 درصد بوده است بعد از خرید زمین، بورس، طلا، سود بانکی و خرید آپارتمان در رده های دیگر قرار گرفته‌اند.
در این مقاله به نکات سرمایه گذاری در حوزه املاک ترکیه خواهیم پرداخت.

 ترکیه سومین مقصد جذاب سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در میان کشورهای در حال ظهور در سال  2012 بوده است.
 با اصلاح قوانین، خارجی ها در حال حاضر قادر به خرید املاک و مستغلات در ترکیه هستند و  سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بخش املاک و مستغلات امروز در حدود 2-2،5 میلیارد دلار است انتظار می رود با اجرای قوانین جدید در میان مدت به 10 میلیارد دلار برسد.
 رشد جمعیت مورد انتظار، ساختار جمعیتی، نرخ شهرنشینی، تغییر در شیوه زندگی، و تغییرات در شاخصهای مهاجرت نشان دهنده  پویایی  بازار مسکن در ترکیه هستند.
در اوت ۲۰۱۷ نرخ ارز ترکیه ۴٫۵ لیتر به پوند رسید. در ماه اوت سال جاری، تحریم های آمریکا تحمیل شد و از روند صعودی به بیش از ۶ تا تقریبا ۹ به پوند در اوج بحران ارز رسیده. این بدان معنی است که ملک تبلیغ شده در لیبریا ترکیه به طور ناگهانی برای هر فرد دارای ارز ثابت، بسیار مقرون به صرفه شد و سرمایه گذاران از سراسر جهان متوجه این موضوع شدند. پروازها از خاورمیانه، آلمان و انگلیس در ماه اوت به طور کامل رزرو شده بود، گردشگران و سرمایه گذاران ملکی همگی مایل بودند از مزایای لیره ی در حال جدال استفاده کرده و معامله ای سودمند برای خودشان رقم بزنند. آمار رسمی از موسسه آمار ترک استات (TurkStat) افزایش ۱۲۹٫۶ درصدی سالانه در فروش املاک ترکیه به خارجی ها در اوت ۲۰۱۸ را نشان داد، این آمار در ماه سپتامبر ۱۵۱٫۱ درصد افزایش داشته است که میزان قابل توجهی است.
اکثریت فروش به کسانی که از خاورمیانه بودند و تصمیم به خرید آپارتمان های سرمایه گذاری در استانبول می کردند رسید، گرچه بسیاری از اروپایی ها، اعراب و روس ها نیز آپارتمان ها و ویلا هایی را در آنتلیا، ازمیر، فتحیه و بودروم خریداری کرده بودند.

قانون جدید حقوق شهروندی در ازای ملک در ترکیه
در تلاش برای تقویت سرمایه گذاری خارجی و کمک به بازگرداندن لیره به بازار، ۲۵۰٫۰۰۰، دلار سرمایه گذاری در اموال ترکیه به مدت سه سال می تواند دریافت حق شهروندی ترکیه را تضمین کند. قبلا فقط کسانی که ۱ میلیون دلار صرف کردند، حق داشتند درخواست کنند، اما در حال حاضر سه چهارم این مبلغ کاهش یافته است. مقامات انتظار دارند که این حرکت منجر به فروش دوبرابری ملک در ترکیه شده و پولی که ممکن بود در جایی دیگر سرمایه گذاری کنند، به کشور وارد شود. فروش اموال ترکیه به خارجی ها از کشور، به خوبی در حال افزایش است و نمایندگان املاک ترکیه در حال دریافت درخواست های بیشتر و در  نتیجه لذت بردن از فروش بیشتر هستند. البته لازم به ذکر است اگر شما زیر مبلغ 250 هزار دلار سرمایه گذاری کنید می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. البته شرایط اقامت استانبول قدری با دیگر مناطق ترکیه فرق دارد چراکه تعداد بالایی مهاجر در این شهر سکونت کرده اند و این خود موجب افزایش جمعیت در این شهر شده است.

استانبول

استانبول شهری متنوع است که همه چیز در آن ممکن است.اماکن دیدنی و جاذبه های این شهر آنقدر زیاد هستند که باعث شده گاهی اوقات این شهر بسیار شلوغ به نظر برسد.زندگی و کار در شهر منافع و چالش های خود را در پی دارد.داشتن یه خونه در استانبول برای دوری از شلوغی،نه تنها از توریست ها،بلکه خود استانبولی ها خیلی خوب به نظر میرسه...اما سوال اینه "کجا؟".در ادامه مناطق خوب برای سرمایه گذاری در استانبول را معرفی خواهیم کرد.

تکسیم و خیابان استقلال:
منطقه تکسیم که مرکز شهر استانبول حساب می شود مکنطقه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری می باشد شما با خرید سوئیت در استانبول و در این منطقه و نیز با اجاره روزانه ملک در استانبول در تکسیم می تواند در آمد خوبی به دست آورید. اگر به دنبال خرید رستوران در استانبول و یا خرید مغازه در استانبول هستید منطقه تکسیم و خیابان استقلال یکی از بهترین ها برای سرمایه گذاری در استانبول در بخش تجاری می باشد. اگر سرمایه گذاری شما در حد خرید هتل در استانبول می باشد نیز می توانید هتل ها و متل های خوبی در این منطقه پیدا کنید.

شیشلی:
منطقه شیشلی که در غرب استانبول واقع شده منطقه ای زیبا و البته قدیمی می باشد که برای عزیزانی که قصد خرید خانه در استانبول در منطقه ای شیک و گران را دارند منطقه ای بسیار عالی می باشد هزینه های خرید خانه در این منطقه از حدود 1 میلیون لیر برای خانه های یک خوابه شروع میشود. اجاره خانه در استانبول در این منطقه هم بسیار گران می باشد و برای خانه های یک خوابه در حدود 3500 لیر در ماه می باشد.

باهچه شهیر:
منطقه باهچه شهیر یا باغچه شهیر یا باشاکشهیر که همانند شهرک غرب تهران می باشد هم منطقه ای زیبا و با دید دریاچه کوچوکچشمه و هم دارای ملک ها و ویلا های خوبی برای سرمایه گذاری می باشد. اگر دنبال خرید ویلا در استانبول هستید حتما به این منطقه سر بزنید.

اسنیورت:
ایسنیورت منطقه ای بسیار خوبی در غرب استانبول دارای مجتمع های بسیار مدرن می باشد اگر علاقمند به خرید آپارتمان در استانبول در مجتمع هایی مدرن می باشید حتما به این منطقه توجه ویژه ای داشته باشید.

بیلکدوزو:
منطقه ای است در غرب استانبول و با فضاهایی بسیار باز که همانند منطقه سمت دریاچه تهران عمر زیادی از آن نمی گذرد. این منطقه مجتمع های بسیار بزرگ مسکونی وجود دارد و شما می توانید خرید ملک اقساطی در استانبول را در منطقه بیلکدوزو  بسیار پیدا کنید.

آلانیا

وجود بیش از 100 منطقه مسکونی در آلانیا برای انتخاب سرمایه گذاران و خریداران نشان دهنده موقعیت استثنایی این شهر است. اشتباه نکنید! آلانیا در حال استقلال یافتن است تا دیگر فقط به عنوان بخش کوچکی از آنتالیا شناخته نشود.
طی 5 سال گذشته تلاش های شورای محلی برای معرفی آلانیا به دنیا، با سرمایه گذاری خریدارانی که علاقه مند بودند از سواحل دیدنی آن استفاده کنند، به نتیجه رسیده است. در این شهر که در 139 کیلومتری آنتالیا واقع شده است، 30%سرمایه گذاری خارجی انجام شده و جمعیت مهاجر قابل توجهی دارد که تمام سال در آن اقامت دارند.
چه بخواهید جزو این جمع باشید و چه به تازگی به خرید مسکن در ترکیه علاقه مند شده باشید، محله های زیادی در انتظار شما هستند.

در آلانیا چهار منطقه برای سرمایه گذاری وجود دارد

محموتلار: قیمت های مناسب در منطقه ای پرجمعیت
منطقه ساحلی محموتلار، بیشترین توجه و محبوبیت را بین مناطق مختلف داراست.
خرید آپارتمان در آلانیا و در منطقه محموتلار یکی از بهریتن سرمایه گذاری ها می باشد چراکه این منطقه با بافتی متشکل از روس ها ایرانی ها و عرب ها به سرعت در حال رشد می باشد.

آوسالار: ایده آل برای خریداران تازه کار!
با حرکت به سوی جهت مخالف به منطقه آوسالار میرسیم که بین مرکز شهر و منطقه کوچک سیده واقع شده است. این منطقه ساحلی سبک زندگی مدیترانه ای ترکی را به خوبی نشان میدهد.
شما می توانید هر نوع ملکی در آوسالار پیدا کنید ولی بهترین فرصت های سرمایه گذاری خرید ویلا در آلانیا و در منطقه آوسالار می باشد البت هشما می توایند خرید ملک در آلانیا را نیز در این منطقه داشته باشید.


توسمور: منطقه ای با نمای ساحل و رودخانه!
ساکنان توسمور برنده های اصلی هستند! گستره ای از فروشگاه ها، کلاب ها و رستوران ها که به شما امکان میدهد تقریبا هر چیزی را درب منزل خود پیدا کنید!
بافت توسمور به گونه ای است که خانه های خوبی برای خرید در آنجا وجود دارد شما می توانید خرید خانه در آلانیا را در توسمور انجام دهید و بهترین خانه ها را در این منطقه پیدا کنید. ولی اگر به دنیال خرید هتل در آلانیا می باشد این منطقه شاهکاری برای سرمایه گذاری در بخش هتل می باشد.

مرکز و قلب آلانیا
مناطق بالا برای زندگی آرام و راحت پیش بینی می شوند، اما خریدارانی که بودجه بیشتری دارند و ترجیح میدهند در مرکز شهر باشند باید جستجوی خود را از محله هایی مثل گولرپیناری، هیساریچی و یاسارای محلسی آغاز کنند.
مرکز آلاینا مکان خوبی برای خرید رستوران در آلانیا و خرید مغازه تجاری در آلانیا می باشد و بطور کل بریا راه اندازی کسب و کار در آلانیا منطقه فوق العاده ای می باشد.

امید است با خواندن این مقاله بهره لازم را برده باشید و اگر به دنبال خرید ملک در استانبول ، خرید آپارتمان در استانبول ، خرید ویلا در استانبول و یا خرید ملک در آلانیا، خرید خانه در آلانیا و خرید آپارتمان در آلانیا ، خرید ملک در قبرس، خرید ملک در آنتالیا و خرید ملک در ازمیر هستید حتما با مشاوران ترکی آلپراپرتی turkeyallproperty.com  تماس بگیرید.


نوع مطلب :
برچسب ها : ترکیه، استانبول، آلانیا، آنتالیا، آپارتمان، ملک، خانه،
لینک های مرتبط :

معرفی بهترین غذای ماه رمضان برای سیر نگه داشتن شما...

 غذای ماه رمضان

غذای ماه رمضان

در ماه رمضان، مصرف مواد نشاسته ای بیشتر از مواد قندی توصیه می شود؛ چون نشاسته به تدریج وارد خون شده و به همین علت ، انسولین سریع ترشح نمی شود و قند خون افت نمی کند البته در مصرف مواد نشاسته ای افراط کرد.برخلاف چربی که سال ها در بدن ذخیره می شود، قند حدود نصف روز در بدن باقی می ماند.غذایی را که به شما معرفی می کنیم که به علت دیر هضم بودن آن و همچنین تأمین آنتی اکسیدان و آب بدن می تواند مناسب ترین غذای ماه رمضان باشد.

ماکارونی

فواید مصرف کربوهیدرات ها در ماه رمضان 

 
 
با توجه به اینکه وعده افطار دیر صرف می شود، مصرف افطار همراه با شام مفصل مشکل آفرین است.توصیه می شود فاصله 35 دقیقه ای بین صرف افطار تا شام باشد به شرط اینکه افطار یا شام سبک صرف شود. زراتی در ادامه تصریح کرد:بهترین توصیه این است که یک افطار ساده همراه با شیر ولرم باشد و در وعده شام حتما از کربوهیدرات هایی مانند نان یا برنج استفاده شود.
 
بهترین کربوهیدرات هایی که می توان توصیه کرد چه در وعده افطار و چه در وعده سحر ماکارونی است.
 
به علت دیر هضم بودن نشاسته موجود در ماکارونی، این غذا روزه داران را زمان بیشتری سیر نگه می دارد به ویژه اگر همراه با سبزیجاتی مانند قارچ، فلفل دلمه، نخود فرنگی که آب مورد نیاز بدن و آنتی اکسیدان های بدن را می توانند تأمین کنند، استفاده شود.
نوع مطلب :
برچسب ها : ماه رمضان، خوارکی های ماه رمضان، رمضان 98، طب سنتی،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 :: نویسنده : محمد ترابی

توصیه‌های طب سنتی برای روزه‌داری

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طب سنتی ایرانی توصیه‌های کلیدی برای حفظ و ارتقای تندرستی و اصلاح سبک زندگی در ماه مبارک رمضان دارد که عمل به آن‌ها می‌تواند روزه‌داری را آسان‌تر کند.

روزه
محمد خدادوست؛ مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: طب سنتی ایرانی توصیه‌های کلیدی برای حفظ و ارتقای تندرستی و اصلاح سبک زندگی در ماه مبارک رمضان دارد که عمل به آن‌ها می‌تواند روزه‌داری را آسان‌تر کند.

وی افزود: از آنجا که در سال‌های اخیر ماه مبارک رمضان با فصل گرم سال تقارن پیدا کرده و روزها طولانی هستند، به همین دلیل گرسنگی و تشنگی نیز زیاد بوده و حرارت معده بالا می‌رود از این رو توصیه می‌شود روزه‌داران افطار را با نوشیدنی‌های سرد باز نکنند.

برای رفع تشنگی و پرهیز از پرخوری در طب سنتی ایرانی توصیه شده که از ترکیب عرق کاسنی و شاه‌تره یا فالوده خیار و سکنجبین یا هندوانه و سکنجبین استفاده شود و در طول روز نیز روزه‌داران استراحت یکی دو ساعته البته تا قبل از اذان مغرب داشته باشند تا به تجدید قوا و بازگشت رطوبت بدن کمک شود

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در طب سنتی توصیه شده افطار با یک فنجان آب ولرم و خرما یا شیر گرم و خرما یا سکنجبین باز شود تا حرارت بالای معده ناشی از گرسنگی در طول روز فروکش کند، گفت: مسئله دیگر اینکه افطار با آب ولرم و خرما موجب می‌شود قند خرما به‌سرعت جذب شده و از اشتهای کاذب کاسته شود که این موضوع به صحت دستگاه گوارش کمک می‌کند.

خدادوست تصریح کرد: معمولاً در ایام ماه مبارک رمضان انواع مواد غذایی اعم از حلیم، آش و شله‌زرد وجود دارد که این غذاها از آنجا که هضم آن در معده و در فصل گرم سال ضعیف است توصیه نمی‌شود و البته باید توجه داشت که در هنگام افطار انواع مواد غذایی خورده نشود زیرا فاصله افطار تا سحر کوتاه است و باید بعد از افطار و فاصله دوساعته قبل از خواب، یک افطاری سبک و نوشیدنی‌های خنک میل شود.

وی با اشاره به اینکه باید به هنگام افطار از سبزی خوردن استفاده شود زیرا یبوست را از بین می‌برد، اظهار کرد: وعده سحری باید کامل میل شود تا بدن بتواند 15 تا 16 ساعت گرسنگی در طول روز را تحمل کند البته روزه‌داران توجه کنند که تا دو ساعت بعد از صرف وعده سحری نباید استراحت کنند.

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: برای رفع تشنگی و پرهیز از پرخوری در طب سنتی ایرانی توصیه شده که از ترکیب عرق کاسنی و شاه‌تره یا فالوده خیار و سکنجبین یا هندوانه و سکنجبین استفاده شود و در طول روز نیز روزه‌داران استراحت یکی دو ساعته البته تا قبل از اذان مغرب داشته باشند تا به تجدید قوا و بازگشت رطوبت بدن کمک شود.

منبع: تسنیمنوع مطلب :
برچسب ها : ماه رمضان، خوارکی های ماه رمضان، رمضان 98، طب سنتی،
لینک های مرتبط :

غذاهای ماه رمضان

سنت بر این است که روزه داران هر شام بر سر سفره افطار گرد هم آیند و پس از طلب قبولی روزه دعا کنند :

بسم الله ؛ اللهم لک صمنا و علی رزقک افطرنا فتقبله منا انک انت السمیع العلیم.

و سپس روزه خود را با روزی حلال و پاکیزه باز می کنند و پسندیده است افطار با خرما یا آب گرم (یا چای شیرین) یا رطب یا حلوا یا نبات و لبن باز شود.

بر سر سفره افطار ایرانی انواع مخلفات مقوی و انرژی زا از جمله خرما با مغز گردو، حلوا، رنگینک، فرنی، یخ در بهشت ، بامیه، شله زرد، شیر برنج، کاچی، زولبیا، مسقطی و انواع آش : آش رشته، آش شله قلمکار وجود دارد.

غذاهای ماه رمضان

غذای سبک افطاری ماه رمضان

اکنون شما را بر ضیافت افطاری ایرانی دعوت می کنیم:

قبل از ارائه رژیم رمضان، به نکات زیر توجه کنید:

پیشنهادات زیر برای افرادی است که در شرایط جسمی طبیعی و در سلامت کامل هستند.

مواد غذایی مورد نیاز بدن هر کس به تناسب سن، جنسیت، اندازه بدن، شرایط خاص فیزیولوژیکی فرد، بیماری، میزان فعالیت متغیر است. در اینجا بطور عام پیشنهاد میشود.

رژیم غذای سحری

سحر نقش تعیین کننده ای در چگونه گذراندن روز و تأمین انرژی و مواد غذایی مورد نیاز بدن دارد. در زیر به انتخاب غذائی و پیشنهادات تغذیه ای توجه کنید:

 1. برنامه زمانی سحر را طوری برنامه ریزی کنید که علاوه بر ذکر و نیایش، فرصت کافی برای غذا خوردن و آشامیدن داشته و عجله در خوردن نباشد.
 2. در سحر از خوردن شیرینی جات، غذاهای شور، پر چرب وآش جات (بویژه اگر غذای دیگری هم می خورید) خودداری کنید.
 3. در هر وعده سحری از یک نوع غذاهای ایرانی صرف کنید و از خوردن تنوعات غذای اصلی در یک وعده اجتناب کنید.
 4. در هر وعده سحری حجم متعادل را کنترل کنید. زیاد تر از تعادل خوردن نه تنها باعث نمیشود که در روز احساس سیری بیشتری کنید بلکه اثرات ناگوارتری را در روز به دلیل بروز مشکلات مراحل هضم برایتان پیش خواهد آورد.
 5. غذا ها را کم روغن، کم چربی ، کم نمک و کم شیرینی انتخاب کنید. به میزانی که در سحر چربی و شیرینی بیشتری میل کنید در روز تشنگی بیشتری خواهید داشت.
 6. از غذا های خیلی سرخ شده پرهیز کنید. در صودت نیاز به سرخ کردن غذا ، به "تفت دادن کوتاه مدت" قناعت کنید.
 7. از منابع نشاسته ای نان، سیب زمینی، برنج و ماکارونی استفاده کرده ولی سعی شود از نان های تهیه شده از سبوس گندم به جای نان سفید استفاده نمائید.
 8. از گوشت جات، ترجیحا گوشت سفید وحبوبات که به آرامی پخته شده باشند استفاده کنید . امروزه سویا بعنوان یک منبع پروتئنی سالم محسوب میشود که
 9. می توان اکثر غذا ها را با آن خوش طعم تهیه کنید و مضرات گوشت قرمز را هم نخواهد داشت. تخم مرغ به اشکال غیر عسلی وحبوبات آب پز نیز منابع با ارزش پروتئینی برای سحر بشمار میروند.
 10. از خوردن چربی های حیوانی و سفت شده خودداری کنید و از روغن های مایع که میزان چربی اشباع شده آن 5-7% باشد استفاده کنید.
 11. ازلبنیات کم چرب وکم نمک استفاده کنید.
 12. بین غذا ها آب و یا نوشیدنی میل نکنید . قبل ، بین وفوری و بعد از غذا نوشیدنی میل نکنید بلکه مدتی صبر کرده بعد میل نمائید.
 13. در ماه رمضان بهترین نوشیدنی در سحر آب ویا نوشیدن چای های متعدد گیاهی است که به منظور های مختلف (برای دفع چربی، دفع قند، دفع صفرا، دفع نمک، کنترل فشار خون، کنترل نفخ و هضم غذا و تصفیه بدن از سمومات غذایی از طریق تصفیه و پاک سازی خون، تصفیه و پاک سازی جگر، تصفیه و پاک سازی کلیه و مثانه و غیرو....) به صورت دم کرده وگرم میتوان نوشید.
 14. از نوشیدن دوغ و یا نوشیدنی های شیرین شده با شکر سفید در سحر خودداری کنید زیرا با نوشیدن این نوع آشامیدنی، احساس تشنگی در روز زیادتر شده و نیز میزان قند خون افزایش می یابد.
 15. حجم غذای اصلی را در سحر طوری تنظیم کنید که بعد بتوانید هم آب و هم از میوه جات متنوع و صیفی جات آب پز( ذرت- گل کلم- کرفس- فلفل سبز - کلم بروکلی- نخود فرنگی- پیاز- سیر – هویج– لوبیا و هر گونه حبوبات که به آرامی پخته شده باشند) نیز تغذیه نمائید.
 16. از جوانه های خام به صورت مخلوط با غذا های سوپی (که جو پرک جزء همیشگی آن باشد) و یا در سالاد مصرف نمائید.

رژیم غذای افطار

افطار یک وعده غذائی محسوب میشود . بعضی افراد افطار را به شام وصل میکنند که چنین روشی صحیح نیست و مضر می با شد . به همین منظور سعی کنید زمان بندی افطار و شام را بنحوی برنامه ریزی کنید که دو وعده متفاوت افطار و شام داشته باشید.

قبل از خوردن هر نوع مواد خوراکی ، افطار را با یک نوشیدنی گرم مثل آب داغ و یا بعضی از چای های گیاهی گرم (نه چای معمولی ) شروع کنید تا سیستم گوارشی خو د را که بعد از مدتی طولانی آرام گرفته است به یکباره به فعالیت سنگین نیندازید. سپس با خوردن کمی صیفی جات آب پز و میوه دستگاه گوارشی خود را آماده پذیرائی کنید.

در افطار از خوردن هر نوع غذای چرب پرهیز کنید.

بعد از خوردن میوه ویا صیفی جات آب پز، از بین خوردنی های ساده و ملا یم ذکر شده در زیر انتخاب کرده و به میزان بسیارکم مصرف شود تا مانعی در خوردن شام نباشد:

 1. خرما
 2. کاچی
 3. پنیر
 4. سبزی جات
 5. صیفی جات آب پز(گل کلم- کرفس- فلفل سبز - کلم بروکلی- نخود فرنگی- پیاز- سیر - هویج)
 6. سیب زمینی آب پز
 7. حلوا
 8. ارده و عسل
 9. میوه جات (به استثنای انگور- خربزه – طالبی - هندوانه)
 10. فرنی
 11. سوپ
 12. آش و مشابه آش (مرغ، جو، گوشت، حبوبات، سبزی، صیفی جات، غلات، برنج، شله زرد )
 13. مقدار کم گردو
 14. شیر برنج
 15. آب به میزان بسیار کم
 16. کشمش
 17. توت
 18. کره و عسل
 19. خامه و عسل
 20. بادام له شده و عسل
 21. تخم مرغ فقط بصورت آب پز عسلی.

رژیم غذای شام

 • از آنجا که اکثر مردم عادت دارند بعد از شام تنقلات میل نمایند باید حجم خوردن شام نسبت به سحر کمتر باشد.
 • همچنین شام باید در اول وقت صرف شود تا فرصت کافی برای خوردن تنقلات بعد از شام وهضم غذای خورده شده باشد حجم و نوع شام را طوری تنظیم کنید که در هنگام خواب شکم پر نبا شد و مشکلی در خوابیدن و بیدار شدن برای سحر بوجود نیاید.
 • نوع غذای شام را می توان مشابه با لیست داده شده در سحر انتخاب کرد ولی دقت شود تا هم میزان چربی و هم حجم غذای خورده شده نسبت به سحر کمتر باشد.

فاصله بین شام و خواب

تنقلات بعد از شام به ویژه به مناسبت های دید و باز دیدهای شبانه در ماه مبارک رمضان امکان خورد و خوراک را افزایش میدهد که توجه به این موضوع قابل توجه است.

همانطور که گفته شد حجم و نوع این مواد خوراکی نبایدبه نحوی باشد که مشکلی برای خواب بوجود آورد.

این خوردنی ها که مکمل مواد غذایی شام محسوب میشوند باید بنحوی انتخاب شوند که علاوه بر تنوع و تامین لذت خوراکی بتوانند در تامین مواد غذائی مورد نیاز بدن سهیم باشند.

از مواد خوراکی برای فاصله بین شام و خواب میتوان بستنی، آجیل جات و مغز ها ، میوه، حلوا، شرینی جات تر و به میزان کم، فرنی، شیر برنج،آش جات بدون حبوبات، و خوردن لبنیات با عسل را نام برد.

خوردن چای های گیاهی اگر به درستی انتخاب شوند بسیار در هضم غذا و تصفیه بدن از سمومات غذایی موثر خواهند بود.

نکات قابل توجه:

 • بعضی افراد در این ذهنیت هستند که روزه گرفتن وزن را کم میکند. در این حقیقت شک نیست که پرهیز صحیح غذائی باعث کنترل وزن است اما برای کنترل وزن نکته مهم اجرای صحیح سیستم غذائی است. از آنجا که معمولا و بطور طبیعی افراد با شروع افطار سعی در جبران نخورده ها دارند و از طرفی گاهی فشار گرسنگی و تشنگی فرد را وادار به انتخاب خوراک بر مبنای احساس نیاز روانی و لذت بردن از خوردن میکند و منطق درست خوردن نادیده گرفته میشود و در اینصورت یکی از عوارض عدم اجرای سیستم غذائی صحیح در ماه مبارک رمضان افزایش وزن است.

بنابر نباید روزه گرفتن را به منظور رژیم غذائی خوش اندام شدن تلقی کنیم و خدای ناخواسته بعد از افطار در صدد تلافی نخورده ها ی پرحجم باشیم.

 • وصل معشوق و شکرگزاری از موهبت ذات الهیش از نعمات ماه مبارک است و فرصتی است در ولایت انسان تا معیار چگونه زیستن را الگو کند ، اما روزه گرفتن نیز علاوه بر دادن امکان قیاس ابعاد گرسنگی و سیری انسانها، اگر تغذیه صحیح اجرا شود، از بهترین داروهای طبییعی برای درمان بسیاری از بیماری های جسمی، بویژه بیماری های گوارشی و روحی-عصبی می باشد.

 • قابل تاکید است که در هر وعدة غذایی از غذا ها ی معروف به "فست فود" و نوشابه های رنگی مد شدة امروزی پرهیز کنید تا خود را در برابر بسیاری عوارض بیماریزائی آن که در غرب فاجعه آمیز شده است خود را بیمه کنید.

 • یکی از غذاهای پرمصرف و محبوب در ماه مبارک رمضان حلیم است. حلیم از معروف‌ترین غذاهای سنتی ایرانی است که معمولا در سفره افطار به عنوان پیش‌غذا و در سحرگاهان به عنوان سحری مصرف می‌شود. حلیم انواع مختلف دارد و مواد اولیه آنها با یکدیگر متفاوت است. برای تهیه حلیم گندم از گندم، پیاز و گوشت گوساله سردست یا مرغ و مقداری روغن استفاده می‌شود.


نوع مطلب :
برچسب ها : ماه رمضان، خوارکی های ماه رمضان، رمضان 98، طب سنتی،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 :: نویسنده : محمد ترابی

ماه رمضان و سبک درست زیستن

آیا می‌دانید روزه‌داری چه آثار مثبت جسمانی دارد؟ از حداقل این آثار می‌توان به برطرف شدن پری دستگاه گوارش و عروق اشاره نمود که بیماری‌های زیادی در اثر آن ایجاد می‌شوند.

ماه رمضان
بنابر رأی دانشمندان خردپیشه پزشکی پارسی، برای دستیابی به تندرستی باید به شش اصل بنیادین توجه داشت: نکویی آب و هوا، درست خوردن و درست آشامیدن، فعالیت بدنی و استراحت مناسب، خواب و بیداری به جا، شرایط روحی خوب و حفظ مواد لازم و دفع مواد زائد.
در این میان، همه حکما بر اهمیت اصول تغذیه تأکید کرده‌اند چرا که از سویی انسان همیشه و مدام با تغذیه مرتبط است و از سوی دیگر، می‌تواند با اراده و خواست خود، آن را تدبیر کند.
«اعراض نفسانی» یا حالات روحی و روانی نیز در شرایط جسمانی آدمی نقشی برجسته و بایسته دارند تا جایی که جناب سید اسماعیل جرجانی، آن‌ها را – به جهت سرعت و شدت اثر بر بدن – از «خوردن و آشامیدن» هم مهم‌تر می‌دارد.

تأمین تندرستی

امروزه، اهمیت پاک شدن بدن از فضولات و تنظیم تعادل میان جذب و دفع مواد در جهت تأمین تندرستی نیز بر کسی پوشیده نیست و این اصل، یعنی «احتباس و استفراغ»، مورد تأکید پزشکان پارسی نیز بوده و هست.

روزه‌داری یک تدبیر درمانی است و مثلاً بیش از هر داروی ضدچاقی، چربی‌سوز و... موجب دفع رطوبت‌های زائد بدن و کاهش وزن و سایز و معتدل شدن مزاج بدن می‌شود. نشانه‌های این اعتدال را می‌توان به صورت کاهش سنگینی و لختی بدن و بازگشت به سلامتی مشاهده کرد

نگاهی ساده به روش زیست رمضانی، بر ما روشن می‌سازد که این هر سه پایه تندرستی، و به میزان کمتری، دو اصل «حرکت و سکون» و «خواب و بیداری» در این ماه، الگوی زندگی قرار می‌گیرند و همین جهت است که روزه‌داری را باید سبک «نکو زیستن برای تندرست ماندن» دانست.
در هنگام گرسنگی و تشنگی، به ویژه در فصل تابستان که از یک سو، طول زمان روزه و از سوی دیگر، گرمای هوا بدن ما را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد، بدن انسان دچار کم‌آبی و کاهش قند خون می‌شود و به مرحله سوخت و ساز، چربی‌ها وارد می‌گردد. در نتیجه این تغییرات، ممکن است احساس ضعف، بی‌حالی، کم‌حوصلگی، بوی بد دهان، تغییرات روحی و روانی و تغییر در برخی عملکردهای مغزی ایجاد شود. این تغییرات به ویژه در روزهای آغازین ماه مبارک رمضان و همچنین در افرادی که عادت به پرخوری و پرنوشی دارند، نمود شدیدتری خواهد داشت.

آثار مثبت جسمانی روزه

اما از سوی دیگر، حداقل آثار مثبت جسمانی روزه را می‌توان رفع پُری (امتلاء) دستگاه گوارش و عروق، به علت کاهش تولید اخلاط خام و همچنین خلط خون (دم) دانست.
اهمیت این موضوع آنجا معلوم می‌شود که بدانیم بسیاری از بیماری‌های مهم، شایع و ناتوان کننده زمانه ما، مانند پرفشاری خون، قند و چربی خون بالا، نقرس، برخی مشکلات قلبی- عروقی، چاقی‌ها و... ناشی از همین «امتلاء» هستند.
پس یادمان باشد که فلسفه طبی روزه‌داری، تحمل کمی گرسنگی و تشنگی است و نباید آن‌قدر بخوریم و بیاشامیم که خدای نکرده گرسنه یا تشنه نشویم! در یک روزه‌داری مناسب، توقع داریم بسیاری از افراد، دست‌کم نیم تا یک و نیم کیلو کاهش وزن داشته باشند.
روزه‌داری یک تدبیر درمانی است و مثلاً بیش از هر داروی ضدچاقی، چربی‌سوز و... موجب دفع رطوبت‌های زائد بدن و کاهش وزن و سایز و معتدل شدن مزاج بدن می‌شود. نشانه‌های این اعتدال را می‌توان به صورت کاهش سنگینی و لختی بدن و بازگشت به سلامتی مشاهده کرد.
بیشترین فایده روزه‌داری متوجه دارندگان مزاج سرد و تر است؛ افرادی که ممکن است چندتایی از این علائم را داشته باشند: تنبلی در کار، لختی و سکون، زود چاق شدن، پرخوابی و خواب‌آلودگی، تشنگی کم، خستگی و کسالت، برخی مشکلات گوارشی، سفیدی رنگ پوست، موهای تنک و کم‌رشد و...
قوانین پایه‌ای درست خوردن و درست آشامیدن، باید به طور ویژه در طول رمضان مورد توجه باشند؛
باید فقط در زمان گرسنگی واقعی شروع به خوردن کنیم و پیش از سیر شدن دست از خوردن بکشیم؛
حتماً ساده بخوریم و از مصرف خوردنی‌های مختلف، پشت‌سر هم خودداری کنیم؛
از خوردن سالاد، ماست، ترشی‌های زیاد و نوشیدنی‌های مختلف در کنار غذای اصلی پرهیز کنیم و تا جای ممکن از زیتون، هویج پخته و سبزی خوردن استفاده کنیم، مگر آنکه منع پزشکی خاص یا توصیه ویژه‌ای داشته باشیم، و اینکه یادمان باشد که خوردنی‌هایی چون شله‌زرد، شیربرنج، حلوا، ارده و... یک وعده غذایی هستند و بهتر است از زیاد خوردن آن‌ها در کنار دیگر غذاها پرهیز کنیم.

روزه باید کامل باشد!

روزه داری، تنها یک فرایند جسمانی نیست؛ خوب دیدن، خوب شنیدن و خوب گفتن نیز ابعاد دیگری از روزه‌داری‌اند که در آموزه‌های دینی نیز مورد توجه بسیار واقع شده‌اند.
بدون تردید، امروزه کنترل ورودی‌های فکر و ذهن در تأمین تندرستی و کاهش رنج‌ها و بیماری‌های بشر بسیار مهم است؛ اما امروزه زیاد و با صدای بلند حرف می‌زنیم و بیش از حد تعادل و نیاز، از گوش‌ها، چشم‌ها و زبان خود استفاده می‌کنیم.

فلسفه طبی روزه‌داری، تحمل کمی گرسنگی و تشنگی است و نباید آن‌قدر بخوریم و بیاشامیم که خدای نکرده گرسنه یا تشنه نشویم! در یک روزه‌داری مناسب، توقع داریم بسیاری از افراد، دست‌کم نیم تا یک و نیم کیلو کاهش وزن داشته باشند

لازم است کمتر صحبت کنیم و تمرین سکوت داشته باشیم، هرجا می‌شود چشم‌ها را ببندیم، از شنیدن حرف‌ها و موسیقی‌های غیرضروری به ویژه اگر حاوی انرژی‌ها و موضوعات منفی باشند، پرهیز کنیم و برای ساحت جسمانی و روحانی خود احترام قائل شویم و به هر چیزی اجازه ورود به حریم ذهن و فکر و جسم خود را ندهیم.
باید از خشم، اندوه، تأثر، گشت‌وگذارهای بی‌دلیل و طولانی در اینترنت، تماشای مداوم تلویزیون و فیلم‌های مختلف و دنبال کردن اطلاعات و اخبار حجیم و ناکارآمد در روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها و رادیو و تلویزیون بپرهیزیم.
خلاصه اینکه باید برای اخبار و خطورات ذهنی گمرکی بگذاریم که نام آن را می‌توان «روزه اخبار» گذاشت. روزی 30-15 دقیقه خلوت داشتن با خود و حذف ورودی‌های مختلف و توجه به منبع لایزال فیض الهی، که در دین هم به صورت عبادت پنهان و در خلوت دیده شده است، در این راستا قابل توصیه است. این زمان را در روزهای تعطیل می‌توان تا 2-1 ساعت افزایش داد. زمان «روزه اخبار» را می‌توان به تدریج افزایش داد تا به مرور موجب مدیریت ذهنی خوبی شود.

منبع: زندگی آنلاین - دکتر ناصر رضایی‌پور؛ دستیار دکترای تخصصی طب سنتی ایران در دانشگاه شاهدنوع مطلب :
برچسب ها : ماه رمضان، خوارکی های ماه رمضان، رمضان 98، طب سنتی،
لینک های مرتبط :

مزایا و عوارض لیزر موهای زائد با دستگاه دایود را بشناسیم

قبل از انجام لیزر موهای زائد ممکن است که شما یک سری سوالاتی در ذهنتان مطرح شود و ما به شما توصیه می کنیم قبل از انجام عمل لیزر ابتدا اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید و سپس یک متخصص خوب انتخاب کنید.از آنجایی که دستگاه لیزر دایود یک روش ایمن و موثر برای از بین بردن موهای زائد است،بیشتر متخصصین این روش را پیشنهاد می دهند ،چرا که نتایج حاصل از آن هم بلافاصله قابل مشاهده است .

در این روش پالس های لیزر در کسری از ثانیه، مو را گرم کرده و رشد دوباره فولیکول های مو را متوقف می کنند و بر خلاف لیزرهای قبلی نیازی به عبور چند باره نور و انرژی از یک ناحیه نمی باشد و در نتیجه زمان لازم برای درمان هم کوتاه می باشد و همچنین تعداد زیادی از فولیکول های مو به طور همزمان تحت درمان قرار می گیرد و این روش برای درمان قسمت بزرگتری از بدن مناسب می باشد. این روش سریع می باشد و معمولا در ۸۰ تا ۹۰ درصد بیماران 5 تا 8 جلسه لازم است تا حذف موهای زائد انجام پذیرد.

لیزر دایود چیست ؟

دستگاه لیزر دایود از تکنولوژی نیمه رسانا بهره می گیرد. که نور را در دامنه مرئی مادون قرمز تولید می کند.در این روش پرتو نور در یک گستره باریک روی کروموفورهای مورد نظر در پوست تابانده می شود.طول موج لیزر دایود بلند می باشد و در مقایسه با دیگر دستگاه های لیزر مانند لیزر روبی و دستگاه لیزر الکساندرایت در عمق بیشتری از پوست نفوذ کرده و بیشترین جذب ملانین را دارد.این ویژگی باعث شده که لیزر دایود جز بهترین روش های درمان موهای زائد بدن به شمار رود و برای انواع مو و پوست و برای قسمت های مختلف بدن قابل به کارگیری می باشد.


http://ariyan-news.com/wp-content/uploads/2019/04/02.jpg

لیزر دایود چگونه کار می‌کند ؟

لیزر دایود یک روش نسبتا جدید برای رفع موهای زائد است که با در مقایسه با روش های دیگر روشی کاملا متفاوت محسوب می شود.دستگاه لیزر دایود از لحاظ شیوه تولید لیزر با دستگاه های دیگر فرق دارد .

دستگاه لیزر دایود از دیود ها و نیمه هادی هایی تشکیل یافته که برای تولید منبع نور لیزر در کنار هم قرار گرفته اند.لیزر دایود در طول موج ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر می باشد و طول موج لیزر با توجه به افراد مختلف و نیاز درمانی متفاوت می تواند متغیر باشد.تغییر طول موج با تغییر برخی پارامترها مانند جریان دیودها انجام می شود.این روش لیزر مو برای پوست های تیره هم به کار برده می شود .

مزایای روش رفع موهای زائد به روش لیزر دایود چیست؟

لیزر دایود طول موج بلندتری دارد و به کاملا بی خطر و امن به عمق پوست نفوذ می کند.

سطح بیشتری از موهای زائد به طور همزمان از بین می رود.

طول دوره درمان و بهبودی کوتاه است.

محدوده طول موج خاص نیست و قایل تغییر می باشد و با توجه به نیاز می تواند طول موج تنظیم شود.

این روش برای پوست های تیره هم به کار می رود.

احتمال آسیب دیدگی اپیدرم در این روش کمتر است.

عوارض رفع موهای زائد به روش لیزر دایود چیست؟

عوارض جانبی که خیلی کم پیش می آید شامل سوختگی خفیف و تغییر رنگ پوست است.

امکان ایجاد کهیر نیز وجود دارد ، البته همه این عوارض موقت و گذرا بوده و برطرف میگردند .

لیزر دایود برای بیماران دارای تیپ های پوستی بسیار تیره روش بسیار موثری می باشد .

و برای موهای ظریف و روشن اثرگزاری کمتری دارد.این روش بسیار سریع بوده و طول دوره درمان کوتاه می باشد و سطح بیشتری از پوست با سرعت بیشتر درمان می شود.

پس از لیزر کردن موهای زائد چه اقداماتی باید انجام دارد؟

ممکن است پوست بعد از عمل لیزر دچار کمی قرمزی شود که می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید .بعد از لیزر درمانی می توانید اقدام به اصلاح موهای خود کنید.تا چند روز بعد از لیزر در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید و حتما از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید و لباس های محافظ بپوشید شما می توانید نتیجه دلخواه را بعد از چند هفته مشاهده کنید.

بهترین لیزرهای دایودی در ایران کدام است ؟

از بین تجهیزات و لوازم پزشکی حذف موهای زائد لیزرهای دایودی قدرتمندی که وارد ایران شده اند عبارت اند از دستگاه لیزر دایود ویکینی ، دستگاه لیزر دایود اپیلیا ، دستگاه لیزر دایود رازورلیز ، دستگاه لیزر دایود ولوکس ، که همگی با جدیدترین تکنولوژی ساخت و استانداردهای کیفی در دنیا تولید شده اند .      

نوع مطلب :
برچسب ها : لیزر الکساندرایت، لیزر دایود، لیزر موهای زائد، تجهیزات پزشکی، پوست و مو، Alexandrite Laser، Diode Laser،
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد ترابی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :